AKTUALITY

zařízení, kterým disponujeme je vhodné a jen pouze k finálním úpravám neželezných kovů tj.(hliník,mosaz,měď) vyjma nerezové oceli. Z důvodu slabé účinnosti, ztráty efektivity, a zvýšení nákladů netryskáme ocel, a materiály opatřené barevným nástřikem či nátěrem.

Tryskání balotinou hliníkové hlavy motoru závodního motocyklu Kawasaki ZXR 400 1991. Tryskáním vodním paprskem s kombinací jemné abrazivní balotiny se dostalo famózního výsledku. Kompletní otryskání pohledových stran a především dekarbonizace kompletních funkčních součástí hlavy.

Tryskání automobilového karburátoru DellOrto. Karburátor byl vyčištěn ultrazvukem ale vzhled byl k renovaci veterána nedostačující. Tryskáno keramikou Zirblast v zrnitosti 0,125 - 0,180 mm. Výsledek posuďte v galerii níže.

Během zimy tryskáme pro klienty z řad motocyklových závodníků. Zde k nahlédnutí ukázka mokrého tryskání silně znečištěné olejové vany a víka ventilů.

Nedávno se do naší dílny dostala víka veteránských motocyklů JAWA-ČZ. Tato víka jsme pomocí balotiny (mikroblast) otryskali velmi šetrně. Výsledkem je saténový povrch nejvíce se podobající původní vizuální stránce těchto legendárních motocyklů. Výsledek nás ohromil a i přes značnou oxidaci si naše zařízení poradilo na první dobrou.

Renovujete veterána? Zde můžete nahlédnout na výsledek mokrého tryskání převodovky Alfy Romeo Alfasud pro jednoho z našich klientů. Použitá balotina B 134, která je vhodná na velmi šetrné tryskání.